Airbag Nasıl Patlar ?

 Airbag Nasıl Patlar ?

Arabanın önündeki sensör belli bir seviyenin üstündeki çarpmada, NaNS'ün bulunduğu tüpe bir elektrik sinyali gönderir. Burada çok küçük bir spark oluşur ve bunun yarattığı ısıdan da NaN3 çözülür, açığa çıkan nitrojen hava yastığına dolarak şişirir. Burada ilginç olan sensörün çarpmayı algılaması ile yastığın şişmesi arasında geçen zamandır.Sadece 30 milisaniye yani 0.030 saniye. Bir saniye sonra yastık üzerindeki özel delikler vasıtası ile kendi kendine söner ve kazazedeye devamlı baskı yapılmasına mani olur   Teknolojinin gelişmesiyle son yıllarda üretilen araçlar elektronik kontrol üniteleri ile kontrol edilmektedirler.                                                                           

.Bu beyinler çok hassas olduklarından tecrübeli ve bilgili kişiler tarafından tamir edilmelidir. Profesyonel test ekipmanlarımızla öncelikle aracınızın kontrol ünitesindeki arızaları tespit edip daha sonra programlama cihazlarımızla ünitede oluşan tüm arızaları düzeltip orjinal haline getiriyoruz.

 
AİRBAG KONTROL ÜNİTELERİNİ ORJİNAL ŞEKLİNE GETİRİYORUZ


Airbag Kontrol Üniteleri, Airbeg, Airbag Kontrol, Airbag Ünite, Airbeg Ünitesi, AİRBAG, ÜNİTE Arabanın önündeki sensör belli bir seviyenin üstündeki çarpmada, NaNS'ün bulunduğu tüpe bir elektrik sinyali gönderir. Burada çok küçük bir spark oluşur ve bunun yarattığı ısıdan da NaN3 çözülür, açığa çıkan nitrojen hava yastığına dolarak şişirir. Burada ilginç olan sensörün çarpmayı algılamasıdır
 
Diğer başlıklar
:: Ürünlerimiz
:: Ürünlerimiz
:: İletişim Bilgileri
:: Govde Kontrol Sistemleri
:: Abs Beyinleri (anti-lock braking system )
:: Periyodik Bakım
:: ECU (Motor Kontrol Ünitesi)
:: OTO ANAHTAR
Airbag Kontrol Üniteleri Airbeg Airbag Kontrol Airbag Ünite Airbeg Ünitesi AİRBAG ÜNİTE